X Egeçev Temel Atma Töreni

Tarihçe

Saha Bilgi Yönetim Sistemi Geliştirildi

2013 yılında cam kırığı toplama sistemi ile ilgili olarak Hooklift’li araçlar aracılığı ile konteyner sistemine geçilerek cam kırığı toplama kanallarının güçlendirilmesi ve toplanan cam kırığı miktarının arttırılması sağlanmıştır.

PC (Polikarbonat) şişe geri dönüşümü

2013 yılında PC (Polikarbonat) şişe geri dönüşümüne başlanmıştır. Su dolum tesislerinden itina ile alınan PC damacana şişeleri son teknoloji sistemleri kullanılarak, işlenmekte ve levha üretiminde kullanılmak üzere üst kalitede ürün elde edilmiştir.

PET Yıkama Sistemine 2. Hat İlavesi

2012 yılında bilgisayar kontrollü 2. yıkama sistemi devreye alınmıştır. Bu sistemin ardına kırık formundaki plastikleri renklerine ve polimer cinslerine ayıran NIR teknolojili separatör makinesi ilave edilmiştir. Böylelikle B2B (bottle to bottle) üretimine uygun yüksek kalitede, standart ürün elde edilmesi sağlanmıştır.

PP ve PE Geri Dönüşüm Tesisi

2011 yılında PET şişelerin üzerinde bulunan kapak ve etiketlerin ayrılması için Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni bir tesis açılmıştır. Burada bulunan ayrıştırma sistemleri ve ekstrüderler ile üretim firelerinin yeniden sanayiye kazandırılması sağlanmıştır.

PET kırıklarından granül

Xinda marka kompaund makinesi üretim sistemine dahil edilerek, PET kırıklarından granül hammadde üretimine başlanmıştır.

PET Geri Dönüşüm Tesisinde Otomatik Renk Seperatörü

2009 yılında Almanya menşeli S+S (Seperation and Sorting Technologies GmbH) firmasından satın alınan Renk Seperatörü  ve şişe formunda ayırım yapan Polimer Seperatörü ile ayrıştırma teknolojisinde geleceğe yönelik yatırımlar gerçekleştirilmiştir.

Plastik (PP) granül hattı

Plastik (PP) granül hattı üretime alınmış olup, bu hat ile kullanım sonrası Plastikler (PP) ekstrüderden geçirilerek, plastik enjeksiyon sanayine hammadde üretilmektedir.

PET yıkama ve kurutma hattında iyileştirmeler

2005 yılında Tübitak Ar-Ge projesi ile hayata geçirilen ve faydalı model alınan, Türkiye'nin ilk bilgisayar kontrollü otomatik PET şişe kırma, yıkama, kurutma ve ayrıştırma hattı kurulmuştur.

PET ambalajlarının kırma ve yıkama tesisi

2001 yılında PET ambalaj atıklarının kırma ve yıkamasına yönelik yeni bir tesis kurmuştur. PET ambalaj atıklarının ayıklanıp, kırılması ve ardından yıkanıp, kurutulması sonucunda üretilen yıkanmış PET flake üretiminde ülkemizin büyük işletmelerinden biri olmuştur.

İhracatlarımız Başladı

2001-2002 yıllarında Çin ve Belçika gibi ülkelere geri dönüşümde kullanılmak üzere yarı mamul satışı gerçekleştirilmiştir.

PET ambalaj atığı alımları başladı

<span style="color: rgb(85, 85, 85); font-family: "Source Sans Pro", sans-serif; font-size: 14px;">1998 yılında cam ambalaj atığının yanı sıra PET ambalaj atığı alımlarına başlayan işletmemiz, öncelikle PET ambalaj atıklarını toplayıp, preslenmiş olarak satışını gerçekleştirmiştir.</span>

Ege Bölgesi Cam Kırığı Ana Tedarikçisi

1997 yılında Şişe Cam Holding bünyesindeki, Anadolu Cam Sanayi A.Ş. ile anlaşarak Ege Bölgesi Cam Kırığı Ana Tedarikçisi olmuştur. 1997 yılında gereken yatırımları yaparak Cam Ambalaj Atıklarını, cam harmanına doğrudan hammadde olarak vermeye olanak sağlayan fırına hazır cam kırığı tesisini kurmuştur. Bu tesis Anadolu Cam Sanayi fabrikalarının dışında kurulan ilk özel yatırım olma özelliğine de sahip bulunmaktadır.

Cam Şişe Kumbarası

1997 yılında İzmir , Aydın, Denizli, Manisa, Muğla, Balıkesir, Çanakkale il sınırları içerisinde yaklaşık 50 belediyede 1.500 noktada kumbaralar aracılığı ile Cam Ambalaj Atığı toplama sistemini kurup, işletmiştir. Vinçli ve damperli kamyonlar aracılığı ile Cam Şişe Kumbarasılarda biriken ambalaj atıkları toplanıp, geri kazanılması sağlanmıştır.

Egeçev Firması Kuruldu

Egeçev Firması Kuruldu

1997 yılında EGEÇEV firması Muzaffer Pınarbaşı İşletmeleri'nin kardeş firması olarak faaliyetine başladı.

Bizimle Çalışmak İstermisiniz ?