X Egeçev Temel Atma Töreni

Endüstriyel Çözümler

Endüstriyel Çözümler Geri

Pencere camı gibi düz camlar %100 geri dönüştürülebilmektedir ancak çöp sahalarına gittiklerinde ya da doğaya gelişi güzel atıldıklarında yok olmaları 5000 yıl sürmektedir. Düz camların, şişe camlarından ayrı toplanması gerekmektedir. Bu nedenle de EGEÇEV Atık Yönetimi A.Ş. düz cam işleme ve montaj firmalarına özel olarak hazırladığı ekipman ve araçları ile hizmet vermekte ve düz camın ayrı bir şekilde toplanmasını sağlamaktadır. Böylelikle her yıl binlerce ton camın doğaya atılmasını önlemekle birlikte, ülke ekonomimize de geri kazandırmaktadır.

Oto camları gibi lamine camlar ne yazık ki hala çöp sahalarına  atılarak doğamızı kirletmektedir. Ancak cam toprakta kolay çözünebilen bir malzeme olmadığı için her gün doğamızı daha da fazla kirletmektedir. Camın toprakta yok olmasının yaklaşık olarak bir milyon yıl süreceği tahmin edilmektedir. Oysa ki cam sonsuz kez geri dönüştürülebilen ve yeniden üretiminde doğal kaynakların kullanılmasını doğrudan azaltan çok özel bir malzemedir.
Bizler oto camlarını toplamakta ve geri dönüştürerek doğamızı korumaktayız. Kullanım öncesi ya da kullanım sonrası kırılmış oto camlarını tesisimizde işleyerek sadece bir kaç saat içerisinde yeniden cam üretiminde kullanılabilecek ham madde haline getirmekteyiz.

İşletmenizde oluşan oto camı atıklarınız ile ilgili bizimle iletişime geçiniz.

İletişim